Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-06-2021 07:34   Güncelleme : 25-06-2021 07:34

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih METİN, Zonguldak İlimizi Ziyaret Etti.

​ Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih METİN, Zonguldak İlimizi Ziyaret Etti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih METİN bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere 23.06.2021 tarihinde İlimize geldi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, DSİ 23. Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü temsilcilerinden kurumları hakkında brifing alan Sn. Fatih METİN, brifing sonrası Zonguldak Valiliğimize ziyarette bulundu.

Kurumumuzca düzenlenen “Zonguldak İli Tarım Sektörü Paydaş Toplantısı” na Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih METİN, Zonguldak Valisi Sn. Mustafa TUTULMAZ, BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal BÜYÜKGÜZEL, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sn. Ahmet KARAYILMAZ, İl Genel Meclisi Başkanı Sn. Necdet KARAVELİ, İl Müdür Vekilimiz Sn. Hasan AKCAALAN, Zonguldak TSO Başkanı Sn. Metin DEMİR, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Ziraat Odaları Başkanları, Birlik Başkanları, Üreticiler ve Sektör Temsilcileri katıldı. İlimizin tarımsal gelişimine ışık tutması açısından oldukça önemli olan, Zonguldak tarımının mevcut durumu, güçlü ve zayıf yönleri, sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda; Ziraat Odası Başkanları, Birlik Başkanları ve Tarım Sektörü Temsilcileri; sahada karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini Sayın Bakan Yardımcımıza ilettiler.

İl bazında yaşanan sorunların ve taleplerin yerinde değerlendirildiği, çözüme kavuşturulmaya çalışıldığı toplantı sonunda, yapılan ve devam eden projelerin etkinliği ve başarısı değerlendirildi. İlgili sektör temsilcilerinin talepleri doğrultusunda yeni proje çalışmalarının çerçevesi belirlendi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Fatih METİN, toplantı sonrasında İlimiz Çaycuma İlçesinde faaliyet gösteren Fide Üretim Tesisine ve Çaycuma OSB’de bulunan Entegre Et Parçalama ve Paketleme ile Pastacılık Tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.