Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-06-2021 09:00   Güncelleme : 02-06-2021 09:00

Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi İle İlgili Toplantı Düzenlendi

​ İl Müdürlüğümüzde; Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi, yetiştiricilerin karşılaştıkları sorunların giderilmesi, düşük kredili veya faizsiz finansman taleplerinin karşılanabilmesi için İl Müdürlüğümüz, Tarım Kredi Kooperatifleri, Birlik Yöneticileri ve Yetiştiricilerimiz ile birlikte toplantı düzenlendi

Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi İle İlgili Toplantı Düzenlendi

İl Müdürlüğümüzde; Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi, yetiştiricilerin karşılaştıkları sorunların giderilmesi, düşük kredili veya faizsiz finansman taleplerinin karşılanabilmesi için İl Müdürlüğümüz, Tarım Kredi Kooperatifleri, Birlik Yöneticileri ve Yetiştiricilerimiz ile birlikte toplantı düzenlendi.

Toplantıya İl Müdürü Sn. Cemalettin ÇATAKLI, İl Müdür Yard. Sn. Hasan AKCAALAN, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, Sakarya Tarım Kredi Koop. Bölge Müdür Yard. Sn. Serdar ADİKTİ ve konu uzmanları, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı ve yetiştiricilerimiz katıldı.

Toplantı açılışında görüşlerini ifade eden İl Müdürü Sn. ÇATAKLI konuşmasında ” İlimiz coğrafi şartlarının küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için çok uygun olduğunu, Koyun-Keçi varlığımızın arttırılması, mevcut hayvan varlığınında verim ve ıslah çalışmalarının yapılması için projeler yapılması gerektiğini ifade edip, Gerek yerel kaynaklar, gerekse bakanlık kaynaklarından finansman sağlanarak hayvan varlığının arttırılması için hep birlikte çalışmamız gerekmekte ve İl Müdürlüğü olarak bu konuda yapılan çalışmaları desteklemekteyiz.” dedi

Toplantıda Sakarya Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdür Yard. Serdar ADİKTİ ve beraberindeki uzmanlar Küçükbaş hayvancılığını geliştirme projeleri, Küçükbaş hayvancılık kredileri, Tarım Kredi Kooperatifi çalışmaları ve Tarım Kredi Kooperatifinin yetiştiricilere sundukları hizmetler hakkında bilgilendirme yapmıştır.