Eğitim
Giriş Tarihi : 21-08-2021 04:21   Güncelleme : 21-08-2021 04:21

BEÜ: Zonguldak Meslek Yüksekokulu Mezunlarımıza Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Zonguldak Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı

BEÜ: Zonguldak Meslek Yüksekokulu Mezunlarımıza Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Zonguldak Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı.

20 Ağustos Cuma günü Farabi Kampüsü tören alanında gerçekleştirilen yemin ve kep atma törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Senato Üyeleri, Zonguldak Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende Zonguldak Meslek Yüksekokulunu birincilikle bitiren Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunu Aslıhan Karahisarı’yı mezun öğrenciler adına konuştu. Törenin devamında meslek yüksekokulu müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.

Törende konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı sözlerine ülkemizde son dönemde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı. Rektörümüz, “Meslek yüksekokulu öğrencilerimizin eğitim süreleri ve pandemi sebebiyle bir arada bulunamadık. Pandeminin hayatımızdan çıkması yüz yüze eğitime ara vermeden devam etmek için aşı, maske ve mesafe kaçınılmazdır. Aşılarımızı bir an önce yaptıralım. Mezunlarımıza başta sağlıklı, başarılı bir gelecek diler, hepinizi tebrik ederim.” dedi.

Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra Doç. Dr. Okan Su eşliğinde mezuniyet yemini edildi. Mezuniyetlerini coşkuyla keplerini havaya fırlatarak kutlayan mezunlarımız tören sonrasında aileleriyle birlikte fotoğraf çektirdi.