Eğitim
Giriş Tarihi : 10-06-2021 20:14   Güncelleme : 10-06-2021 20:14

BEÜ: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvar Test Paneli Yenilendi

Bölgemizde artan ihtiyacı karşılayabilmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla hastanemizde yapılabilen test paneli kapsamı artırıldı

BEÜ: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvar Test Paneli Yenilendi

Bölgemizde artan ihtiyacı karşılayabilmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla hastanemizde yapılabilen test paneli kapsamı artırıldı.

Laboratuvar hizmetlerimiz kapsamında, bilimsel yaklaşımlar ve güncel teknolojiler göz önünde bulundurularak, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, geçerliliği kabul edilmiş yöntemler ile çalışılan 500’ü aşkın yeni test kullanıma kazandırıldı.

Kanserlerin tanısında ve izleme sürecinde kullanılan genetik testler ve hormonal hastalıkların  tanısında kullanılan testler başta olmak birçok farklı hastalığın tanısında en geniş düzeyde hızlı ve güvenilir hizmet verme hedefiyle test kapsamı her geçen gün daha da artırılmaya çalışılmaktadır.Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı; “Sağlık alanında bölgeye hizmet eden sağlık uygulama araştırma hastanemizde ihtiyaç duyulan her konuda üzerimize düşen sorumluluğu yapma gayreti içindeyiz. Bu vesileyle pandemi sürecinde cansiperane görev yapan sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.