Eğitim
Giriş Tarihi : 28-09-2021 04:21   Güncelleme : 28-09-2021 04:21

BEÜ: Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 27 Eylül 2021 Tarihinde Hazırlık Eğitimi Öğrencilerine Oryantasyon Düzenlendi

  Yabancı Diller Yüksekokulu’nda derslerin başlangıç tarihi olan 27

BEÜ: Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 27 Eylül 2021 Tarihinde Hazırlık Eğitimi Öğrencilerine Oryantasyon Düzenlendi

 

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda derslerin başlangıç tarihi olan 27.09.2021 Pazartesi günü her sınıfta oryantasyon gerçekleştirildi.

 

Program kapsamında, hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik eğitim-öğretim faaliyetleri, ders içerikleri, ölçme-değerlendirme esasları, yönetmelik, çevrim içi dersler ve akademik takvim gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler yapıldı. Neden İngilizce öğreniyoruz, İngilizce öğrenmenin önemi ve akreditasyon hakkında bilgiler verildi.  Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra Covid-19 tedbirleri ve uyulması gereken kurallar, sıfır atık projesi, kütüphane kullanımı gibi konularında da bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin yerleştirildikleri sınıflardaki danışman hocaları tarafından yapılan oryantasyon sunumları sayesinde öğrencilerimizin hazırlık eğitimi sürecine uyum sağlamalarını kolaylaştırmak hedeflendi.

 

Bu bilgilendirme sunumları sonunda, dil öğrenme ve hazırlık eğitimine ilişkin öğrencilerin bilmek istedikleri diğer konulardaki soruları cevaplanmış, böylece yeni akademik yılın ilk ders günü tamamlandı.