Eğitim
Giriş Tarihi : 21-10-2021 13:43   Güncelleme : 21-10-2021 13:43

BEÜ: Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” Etkinliği

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” Etkinliği

BEÜ: Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” Etkinliği

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Hastanemiz Başhekimlik binası fuaye alanında etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz, üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile hasta ve yakınları katıldı.

Prof. Dr. Karadeniz günün anlam ve önemine dair yaptığı açılış konuşmasında “Üniversite Hastanesi Meme Tanı Merkezi Türkiye’nin en iyi merkezidir. Meme kanseri akciğer kanserinden sonra en tehlike ve ölümlerin en çok yaşandığı bir kanser türü olmakla birlikte multidisipliner yaklaşımla tedavi edilmelidir. Dünyada meme kanseri tanısı konulan 7 milyon kadın yaşamına devam ediyor. Türkiye’de ise 25 bin meme kanseri tanısı konmuş hasta vardır. Erken tanı ve teşhisler hastalığın tedavisi mümkündür.” diyerek etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Fuaye alandaki açılış konuşması, günün anlam ve önemine farkındalık yaratmak amacıyla yakalara takılan pembe kurdele ve sonrasında panel ile devam etti. Basın mensuplarının ve katılımcıların soru cevaplarıyla etkinlik sona erdi.

Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Aile, Sağlıklı Gelecek Demektir

Başta ilimizde yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere Üniversite Hastanemizden sağlık hizmeti almak isteyen tüm kadınlara Türkiye’nin en iyi Meme Tanı Merkezi sahip olan Hastanemizde düzenli meme kanseri taraması yaptırmaya davet ediyoruz. Sağlıklı kadın, sağlıklı gelecek demektir.