Eğitim
Giriş Tarihi : 18-10-2021 22:31   Güncelleme : 18-10-2021 22:31

BEÜ: Üniversitemiz Kampüslerinde İnternet Hızı Artırıldı

Üniversitemiz Kampüslerinde İnternet Hızı Artırıldı

BEÜ: Üniversitemiz Kampüslerinde İnternet Hızı Artırıldı

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve ULAKBİM ile yapılan görüşmeler sonucunda üniversitemiz dış kampüslerine ait internet alt yapısında hız iyileştirmeleri yapıldı. Son yapılan yenilikle, artık internet üniversitemizde daha da hızlı kullanılacak.

Dış kampüslerimizin internet altyapısı ile yapılan çalışmalar sonucunda Covid-19 pandemi sürecinde uzaktan eğitim alt yapısında görsel ve işitsel data aktarımı için mevcut internet hızının yetersiz olduğu anlaşılırken üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından internet hız artırımı talebinde bulunuldu.

Yapılan incelemeler sonucunda üniversitemizin dış kampüsleri için yapılan hız artırım talebi ULAKBİM tarafından uygun görülerek Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yapılan alt yapı iyileştirme çalışmaları sonrasında Alaplı M.Y.O. internet hızı 50 Mbitten 100 Mbit’e, Çaycuma M.Y.O. 50 Mbitten 100 Mbit’e, Denizcilik Fakültesi ve Ereğli M.Y.O. Kampüsü 50 Mbitten 100 Mbit’e, Devrek M.Y.O. 40 Mbitten 80 Mbit’e, Ereğli Eğitim Fakültesi 50 Mbitten 100 Mbit’e, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı M.Y.O. 30 Mbitten 60 Mbit’e, İbni Sina Kampüsü 350 Mbitten 500 Mbit’e, Zonguldak M.Y.O. 40 Mbitten 80 Mbit’e, Yabancı Diller Y.O. 50 Mbitten 90 Mbit’e, Üzülmez Kampüsü 20 Mbitten 40 Mbit’e hat hızı artışlarının yapılması sağlandı.

Çalışmalar neticesinde öğrenci ve akademik personelin araştırma – geliştirme, bilimsel çalışmalar ve kesintisiz ve daha güvenli altyapıya sahip iletişim ortamlarında daha hızlı ve etkin bir şekilde yararlanmaları planlanarak hizmete sunuldu.

Üniversitemizin Fakülte, Enstitü ve ihtiyaç duyulan idari birimlerine ait bilişim altyapısı günden güne yatırımlar yapılarak ağ güvenliği ve çekim kapasitesi günden güne arttırılmaya devam edecektir.