Eğitim
Giriş Tarihi : 08-06-2021 22:43   Güncelleme : 08-06-2021 22:43

BEÜ: Üniversitemiz “İletişim Becerilerinin Öğretmenlik Mesleğine Etkileri” Seminerine Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4007 Bilim Şenliklerini Destekleme Programı kapsamında üniversitemiz “İletişim Becerilerinin Öğretmenlik Mesleğine Etkileri” başlıklı seminere ev sahipliği yaptı

BEÜ: Üniversitemiz “İletişim Becerilerinin Öğretmenlik Mesleğine Etkileri” Seminerine Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4007 Bilim Şenliklerini Destekleme Programı kapsamında üniversitemiz “İletişim Becerilerinin Öğretmenlik Mesleğine Etkileri” başlıklı seminere ev sahipliği yaptı.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Melik Koç tarafından TÜBİTAK 4007 “Kozlu Bilimin İzinde” projesi kapsamında 7 Haziran Pazartesi günü Sezai Karakoç Kültür Merkezinde öğretmenlere yönelik olarak verilen seminerde, iletişimin temel becerileri ve öğretmenlik mesleğine olan etkileri konuşuldu.

Kozlu ilçesinde görev yapan yaklaşık 120 öğretmenin katılım sağladığı seminerde Dr. Öğr. Üyesi Koç, “İletişimde Temel Kavramlar”, “İletişimin Bireysel ve Psikolojik Etkileri”, Kişilerarası İlişkilerde Dinleme”, “Kişiler Arası İletişimde Empati, Dinleme ve Güvengenlik”,  “Okulda Kişiler Arası İlişkiler ve İletişim”  konu başlıklarında bilgiler aktardı.

TÜBİTAK 4007 bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim – teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.