Eğitim
Giriş Tarihi : 10-05-2021 00:01   Güncelleme : 10-05-2021 00:01

BEÜ: Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında “İşbirliği Protokolü”

Üniversitemiz ile Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Gençlik Ofisi, Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim”inin geliştirilmesi başta olmak üzere birçok alanda ortak çalışmaların gerçekleştirilmesine yönelik kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı

BEÜ: Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında “İşbirliği Protokolü”

Üniversitemiz ile Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Gençlik Ofisi, Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim”inin geliştirilmesi başta olmak üzere birçok alanda ortak çalışmaların gerçekleştirilmesine yönelik kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında gençlerde bağımlılıkla mücadele, gönüllülük ve sosyal sorumluluk ilkelerinin pekiştirilmesi ve almış oldukları eğitimle birlikte gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla Üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde ‘Genç Ofis’ açılması planlanıyor. İlk etapta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi merkez kampüsü içerisine, devamında il genelinde bulunan tüm kampüslerde gençlik ofisi açılacak, ayrıca  ve kültür, sanat, spor ile eğitim konusunda ortak proje çalışmaları yürütülecek. Protokol ile her iki kurum arasında gerçekleştirilebilecek proje, etkinlik ve faaliyetler ile verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel katıldı.

Gençlik Ofisleri Gönüllülük Faaliyetlerini Yaygınlaştıracak

Protokol kapsamında, üniversitemiz yerleşkelerinde kurulacak gençlik ofisleri ile birlikte  öğrencilerimizin yanı sıra akademik ve idari personelin gönüllülük esaslı eğitsel, kültürel, sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi, gönüllülük esaslı faaliyetler ve projelerin de desteklenmesi sağlanacak. Protokolle gençler bu ofisleri kullanarak kişisel, sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel hizmetleri yerinde ve etkin kullanabilecek. Ayrıca öğrenciler, Türk kültürünün önemli bir parçası olan gönüllülük ve yardımseverlik çalışmalarına da katılabilecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, imza töreninde yaptığı açıklamada, öğrenci odaklı bir üniversite olarak bilim, sanat ve kültürel çalışmaların yanında gençlik ve spor  faaliyetlerinin de önemsendiğini ifade ederek, başta öğrenciler olmak üzere akademisyenlerimize ve üniversitemizin idari personeline de hitap edecek Gençlik Ofislerinin ve işbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulundu.