Eğitim
Giriş Tarihi : 21-10-2021 02:37   Güncelleme : 21-10-2021 02:37

BEÜ: Üniversitemiz Hastanesinde 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Hastanesinde 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü Etkinliği Düzenlendi

BEÜ: Üniversitemiz Hastanesinde 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü Etkinliği Düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü nedeniyle online olarak canlı etkinlik düzenlendi.

Zoom ortamında gerçekleştirilen etkinlik “A’dan Z’ye e-OSTEOPOROZ” başlığı ile “Harekete Geçin” sloganıyla İç Hastalıkları Anabilim Dalı-Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalları tarafından gerçekleştirildi. Toplantıya öğrenciler, araştırma görevlileri ve akademisyenlerle idari çalışanlar katıldı.

Toplantının moderatörlüğünü Hastane Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin ile Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü/Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu yürüttü.

Toplantının ilk oturumunda Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sakin Tekin tarafından osteoporoza endokrinolojik açıdan yaklaşım anlatıldı. Arkasından Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Sarıkaya osteoporozda fiziksel tedavi ve rehabilitasyon konusunda, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Songür ortopedik ve travmatolojik yaklaşıma yönelik sunumlarını yaptılar. Devamında Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalından Doç. Dr. Ömercan Topaloğlu osteoporozun medikal tedavisi ve takibinin nasıl yapılacağını anlattı.

Sunumların arkasından dinleyicilerin soruları cevaplandırılarak toplantı başarıyla tamamlandı.