Eğitim
Giriş Tarihi : 22-10-2021 01:07   Güncelleme : 22-10-2021 01:07

BEÜ: Siber Vatan 2022 Programı Başlıyor

Siber Vatan 2022 Programı Başlıyor

BEÜ: Siber Vatan 2022 Programı Başlıyor

Gelişimine katkı sağladığı öğrencilerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği başarılar sonucunda bölgemizin önemli markalarından biri haline gelen Siber Vatan’ın 2022 yılı programı hayBatı başlıyor.Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ulusal stratejiler çerçevesinde üst ölçekli plan ve programlar ile Batı Karadeniz Bölge Planına uyumlu şekilde ülkemizin siber güvenlik uzmanı ihtiyacının karşılanması, teknoloji odaklı girişimciliğin geliştirilmesi ve genç istihdamının arttırılması amacıyla Siber Vatan çalışmasının 2022 yılı programı başlıyor.

Siber Vatan 2022 Programı, müfredatı Ajans ve bölge üniversitelerimizin katkılarıyla oluşturulmuş teknik eğitimlerini, farkındalık ve motivasyon oluşturma faaliyetlerini, mentör firma buluşmalarını ve çeşitli yarışmaları ve etkinlikleri kapsamaktadır.

2022 yılı faaliyetleri kapsamında alanında uzman firmalar tarafından Siber Güvenlik Uzmanlığına Hazırlık, Beyaz Şapkalı Hacker, Sızma Testi, Adli Analiz, Malware Analizi, WEB Güvenliği, Bilişim Hukuku, Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi gibi teknik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecektir.

Teknik Eğitimlerin ardından değerlendirmeye tabi tutulan ve sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler Siber Güvenlik Girişimci Adayı olarak takımlara ayrılacak ve alan uzmanlaşma çalışmaları yapılacak ve uzmanlaşma çalışmaları tamamlanan öğrenciler proje geliştirme sürecine yönlendirilecektir. Bu süreçte yenilikçi fikirlerin geliştirilmesi amacıyla proje hazırlama, etkili sunuş teknikleri, girişimcilik, tasarım odaklı düşünme ve inovasyon eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Yoğun çalışma temposuna sahip Siber Vatan Programına dâhil olmak ve kariyerinizi şimdiden şekillendirmek istiyorsanız internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve başvurunuzu ön kayıtlar için sibervatan.org

üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.