Eğitim
Giriş Tarihi : 14-05-2021 01:22   Güncelleme : 14-05-2021 01:22

BEÜ: “Pandemi Dönemi Eğitim: Fırsatlar ve Sorunlar” Online Söyleşisi

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr

BEÜ: “Pandemi Dönemi Eğitim: Fırsatlar ve Sorunlar” Online Söyleşisi

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi  Doç. Dr. Funda Nayır ile Yabancı Diller Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Tamer Sarı, üniversitemizde “Pandemi Dönemi Eğitim: Fırsatlar ve  Sorunlar” başlıklı online söyleşinin konuğu oldu.

8 Mayıs Cumartesi günü, Zoom üzerinden yürütülen, Öğr. Gör. Kayhan Kafalı danışmanlığında, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji  Bölümü  3. Sınıf öğrencisi Nuray Yetim tarafından düzenlenen söyleşi de Covıd-19 sonrası yüz yüze eğitimden online eğitime geçiş süreci ve bu sürecin eğitim sistemi üzerindeki fırsatları, muhtemel ve mevcut sorunları üzerinde duruldu.

Türkiye’nin Online Eğitim Çabaları Dünya Ortalamalarının Üzerinde

Söyleşi kapsamında öğrenme süreci ile ilgili sorunlar, paydaşlardan kaynaklanan sorunlar, teknolojik ve sağlık sorunları ülkemizden ve dünyadan karşılaştırmalı örneklerle ele alınırken, pandemi döneminde okulların işlevi, yeni eğitim algısı, alternatif eğitim yapılanmaları, 21.yy öğrenme becerileri ve veli birimleri de fırsatlar çatısı altında değerlendirildi. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD)’nün raporlarına göre salgının ülkemizde görüldüğü 2020 Mart ayı itibariyle Türkiye’nin pandemi sürecindeki online eğitim gayret ve çabalarının da dünya ortalamalarının üzerinde olduğu vurgusu yapıldı.  Katılımın yoğun olduğu söyleşi, dinleyicilerden gelen soruların cevaplanması ile son buldu.