Eğitim
Giriş Tarihi : 11-06-2021 16:47   Güncelleme : 11-06-2021 16:47

BEÜ: İş Sağlığı Ve Güvenliği Koordinatörlüğünce Farabi Kampüsü Yöneticilerimize Bilgilendirme Sunumu Yapıldı

Üniversitemizde 2020 yılında kurulan İSG Koordinatörlüğü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca çıkarılan İSG ile ilgili mevzuatı ve rehber dokümanlara göre İSG çalışmalarını takip etmekte ve yönlendirmektedir

BEÜ: İş Sağlığı Ve Güvenliği Koordinatörlüğünce Farabi Kampüsü Yöneticilerimize Bilgilendirme Sunumu Yapıldı

Üniversitemizde 2020 yılında kurulan İSG Koordinatörlüğü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca çıkarılan İSG ile ilgili mevzuatı ve rehber dokümanlara göre İSG çalışmalarını takip etmekte ve yönlendirmektedir. Bu kapsamda 10 Haziran Perşembe günü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel başkanlığındaki çevrim içi bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Toplantıya Dekanlarımız, Dekan Yardımcılarımız, Bölüm Başkanlarımız, Daire Başkanlarımız ve Fakülte Sekreterlerimiz ile Bina Sorumlularımız katıldı.

Farabi kampüsü için oluşturulan İSG üst kurulu, üniversitemizde Rektörlüğümüzce görevlendirilen iş yeri hekimleri ve İSG uzmanları tanıtılmış, çalışanlarının sağlık ve güvenlik içinde çalışmasının sağlanması amacıyla yönetmeliklere uyum sürecinin tamamlanmasındaki adımlar hakkında bilgi verilmiştir. Önümüzdeki günlerde Farabi kampüsü birimlerinde İSG ekiplerimiz tarafından başlayacak olan risk değerlendirmesi çalışmalarında yöneticilerimizin görev ve sorumlulukları tartışılmıştır. Toplantı üniversitemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün oluşturulmasında önemli adımlardan bir tanesidir.