Eğitim
Giriş Tarihi : 02-06-2021 09:00   Güncelleme : 02-06-2021 09:00

BEÜ: II. Ulusal Farklı Ortamlarda Büyüyen Çocuklar Sempozyumu Çevrimiçi Gerçekleşti

Birincisi 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenen I

BEÜ: II. Ulusal Farklı Ortamlarda Büyüyen Çocuklar Sempozyumu Çevrimiçi Gerçekleşti

Birincisi 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenen I. Ulusal Farklı Ortamlarda Büyüyen Çocuklar Sempozyumu’nun ikincisi Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve diğer akademisyen katılımcılar tarafından gerçekleştirildi.

Bu sempozyumda, “Çocuklar Yaşasın” teması altında yoksul çocuklar, sokak çocukları, kimsesiz çocuklar, çalışan çocuklar, özel gelişim gösteren çocuklar, örselenmiş, suça itilmiş ve cezaevinde büyüyen çocuklar, göç çocukları ve şu an içinde bulunduğumuz pandemi döneminde Corona virüs mağduru çocukları, “Farklı Ortamlarda Büyüyen Çocuklar” bakış açısı ile ele alındı.

Katılımın yüksek olduğu sempozyum 27-28 Mayıs tarihlerinde çevrimiçi olarak yapıldı. Sempozyumda sunum yapan ve katılan dinleyicilere teşekkür ederiz.