Eğitim
Giriş Tarihi : 10-08-2021 20:01   Güncelleme : 10-08-2021 20:01

BEÜ: Göreve Başlayan Hemşirelere Oryantasyon Eğitimi Verildi

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde göreve yeni başlayan 11 hemşireye, hastaneye ve hizmet sürecine uyumlarını hızlandırmak amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında “Oryantasyon Eğitimi’ verildi

BEÜ: Göreve Başlayan Hemşirelere Oryantasyon Eğitimi Verildi

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde göreve yeni başlayan 11 hemşireye, hastaneye ve hizmet sürecine uyumlarını hızlandırmak amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında “Oryantasyon Eğitimi’ verildi.

Merkezimizin Onkoloji Binası Toplantı Salonu’nda, verilen eğitimin açılışında, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Hem. Vildan Kalkan Akyüz hemşirelik mesleğinin önemine vurgu yapan tanışma ve açılış konuşması yaptı.

Programın devamında; “Hemşirelerin Görev, Yetki ve Sorumlulukları, Hasta Güvenliği, Acil Durum Kodları, İlaç Güvenliği, Olay Bildirim Sistemi, İletişim (Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, İş Yerinde İletişim, Hasta ile İletişim, Öfke Kontrolü, Öfkeli Hasta ve Öfkeli Hasta Yakını ile İletişim), Özlük Hakları, Hasta Memnuniyeti ve Hijyen konusunda eğitimler alanında uzman personellerimiz tarafından verildi.