Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:30   Güncelleme : 08-11-2021 00:30

BEÜ: Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Grizu-263 Uzay Takımı İle Bir Araya Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Grizu-263 Uzay Takımı İle Bir Araya Geldi

BEÜ: Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Grizu-263 Uzay Takımı İle Bir Araya Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gençlik ve spor alanında devam eden projeleri incelemek ve yeni projeler ile ilgili görüşmeler yapmak için Zonguldak’a geldi.  Bakan Kasapoğlu, Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu ziyaretinde üniversitemizin ve şehrimizin ulusal ve uluslararası arenadaki temsilcisi ve gururu olan Grizu-263 Uzay Takımı öğrencileri ile bir araya geldi. Zonguldak protokolünün eşlik ettiği ziyarette Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı da yer aldı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı,  Bakan Mehmet Muharrem Kasapoglu’na Grizu-263 Uzay Takımı başta olmak üzere üniversitemiz bilim takımlarının faaliyetleri ve başarıları hakkında bilgi verdi.  Grizu-263 Uzay Takım Kaptanı Prof. Dr. Bülent Ekmekçi ve öğrenciler tarafından cep uydu ile ilgili olarak bilgilendirilen Bakan Kasapoğlu,  ülkemize ve şehre kazandırdıkları başarılardan dolayı Grizu-263 Uzay Takımını tebrik etti ve kendilerini Ankara’da ağırlamak üzere Bakanlığa davet etti.

 

Milli teknoloji düsturu ile uzay ve uydu teknolojileri alanında başarılı işlere imza atan Grizu 263 Uzay Takımı da gelecek perspektifini paylaşmak üzere Bakan Kasapoğlu’nun davetine icabet edeceklerini ifade etti, kendilerini kutlayan Gençlik ve Spor  Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na  10 Ocak 2022’de SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya fırlatılması planlanan  mini cep uydusunun maketini takdim etti.