Eğitim
Giriş Tarihi : 11-11-2021 00:52   Güncelleme : 11-11-2021 00:52

BEÜ: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Doruk Kampüsümüzde Düzenlenen Törenle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Doruk Kampüsümüzde Düzenlenen Törenle Anıldı

BEÜ: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Doruk Kampüsümüzde Düzenlenen Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında fakültemizde saygı, minnet ve şükranla anıldı. Doruk Kampüsü’nde gerçekleştirilen anma törenine dekan yardımcıları, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı. İlk olarak Atatürk Heykeli önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından anma programına konferans salonunda devam edildi. Atattürk’ün hayatı ve devrimlerinin yer aldığı video gösterisinin ardında Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Selçuk Turan “Dönüşümcü Bir Lider Olarak Atatürk” konulu seminer verdi. Seminerde Atatürk’ün asker olarak liderliğinden, Cumhuriyetçi ve demokrasi liderliğine dönüşümü hakkında bilgiler verdi.

Programın sonunda Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Bayram Gökbulut vermiş olduğu konferanstan dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek Dr. Öğretim Üyesi Selçuk Turan’a teşekkür belgesi takdim etti. Gökbulut, katılım sağlayan öğretim üyelerine ve öğrencilerimize teşekkür etti.