Eğitim
Giriş Tarihi : 27-08-2021 17:40   Güncelleme : 27-08-2021 17:40

BEÜ: Ereğli Eğitim Fakültemiz Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Kdz

BEÜ: Ereğli Eğitim Fakültemiz Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi’nden 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı. 26 Ağustos Çarşamba günü Ereğli Kampüsü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Veysel Haktan Özaçmak, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Üniversitemiz Senatörleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende fakülte ve aynı zamanda üniversite birincisi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu Yasin Alaca mezun öğrenciler adına konuştu. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.

 

Rektör Yardımcısı Büyükgüzel konuşmasına eğitim fakültemizin tarihçesiyle başladı. Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel; “Güçlü ülkelerin temelinde eğitim yatar. Pandemiden ötürü aldığınız eğitimin bir kısmını çevrim içi gerçekleştirdik. Bugün tüm tedbirleri alarak sizlerle yüz yüze bir mezuniyet yapmak istedik. Biran önce yüz yüze eğitime geçmek için aşı olmayı ihmal etmeyelim.” dedi.

Rektör Yardımcımız konuşmasını mezun olan öğrencilerimize başarılar dileyerek sonlandırdı.

Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra mezuniyet yemini edilmesi ve devamında fotoğraf çekimleri ile tören sona erdi.