Eğitim
Giriş Tarihi : 06-09-2021 17:53   Güncelleme : 06-09-2021 17:53

BEÜ: Eczacılık Fakültesi Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi’nden 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı

BEÜ: Eczacılık Fakültesi Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi’nden 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı. 03 Eylül Cuma günü oditoryum da gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Haktan Özaçmak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara,  Üniversitemiz Senatörleri,  akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende Eczacılık Fakültesi birincisi Ayşe Hümeyra Yazıcı mezun öğrenciler adına konuştu. Dekan V. Dr. Öğr. Üyesi Yasin Hazer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel konuşmasının başında Eczacılık Fakültesine verdiği değerden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür ederek başladı. Prof. Dr. Büyükgüzel, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının değerinin daha iyi anlaşıldığını ifade etti. Fakültenin, Batı Karadeniz Bölgesinin ilk ve tek olduğuna vurgu yapan Rektör Yardımcımız, konuşmasını mezun olan öğrencilerimize başarılar dileyerek ve iyi temennilerde bulunarak sonlandırdı.

Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Ceylan Hamamcıoğlu eşliğinde mezuniyet yemini edilmesi, kep atımı ve devamında fotoğraf çekimleri ile tören sona erdi.