Eğitim
Giriş Tarihi : 06-05-2021 12:36   Güncelleme : 06-05-2021 12:36

BEÜ: Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergisine Büyük İlgi

Üniversitemiz Mücevher ve Geleneksel El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 15 Nisan Dünya Sanat Günü münasebetiyle düzenlenen Ulusal Davetli Çevirimiçi Karma Sergi sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı

BEÜ: Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergisine Büyük İlgi

Üniversitemiz Mücevher ve Geleneksel El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 15 Nisan Dünya Sanat Günü münasebetiyle düzenlenen Ulusal Davetli Çevirimiçi Karma Sergi sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Dünyaca ünlü sanatçı Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan tarihinin 2012 yılından itibaren Dünya Sanat Günü olarak kabul edilmesiyle dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında üniversitemiz de pandemi koşulları sebebiyle bu yıl çevrimiçi olarak geniş katılımlı bir karma sergiyle Dünya Sanat Günü kutlamalarındaki yerini aldı. 15-30 Nisan tarihleri arasında https://mucevher.beun.edu.tr adresi üzerinden sanatsever ile buluşan sanal sergi 10.320 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 hafta boyunca devam eden çevirimiçi karma sergide çeşitli üniversitelerden 46 akademisyen ve sanatçı, geleneksel Türk sanat alanlarından mücevher, halı-kilim, tezhip, minyatür, kaatı, hat, ebru dallarından oluşan her biri kendine özgü ve değeri olan eserleri sanatseverlerin evlerine taşıdılar.

Sanatın keyfi ve enerjisini bizlerle buluşturan akademisyen ve sanatçılarımıza, sergiye olan destekleri dolayısıyla tüm sanatseverlerimize teşekkür ediyoruz.