Eğitim
Giriş Tarihi : 27-05-2021 17:34   Güncelleme : 27-05-2021 17:34

BEÜ: Depreme Karşı Sismik İzolasyon Sistemleri Web Semineri

Üniversitemiz İnşaat Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu “Geleceğin Mühendisi” programlarından ilki olan “Depreme Karşı Sismik İzolasyon Sistemleri” web semineri 02 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti

BEÜ: Depreme Karşı Sismik İzolasyon Sistemleri Web Semineri

Üniversitemiz İnşaat Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu “Geleceğin Mühendisi” programlarından ilki olan “Depreme Karşı Sismik İzolasyon Sistemleri” web semineri 02 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti. Deprem İzolasyon Derneği (DİD) Dernek Başkanı ve EMKE İnşaat Sismik İzolasyon Genel Müdürü, Deprem Yük Müh Mehmet Emre Özcanlı davetli konuşmacı olarak katıldığı  programa; Boğaziçi, İTÜ ve ODTÜ gibi önde gelen üniversitelerinde içinde bulunduğu 71 farklı üniversiteden, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 300’e yakın kayıt alındı.

Program içeriğinde, dünyadaki tektonik plakaların oluşumu, sismik izolasyonun geçmişten günümüze tarihçesi, bugün dünyada kullanılan sismik izolatör çeşitleri ve farklılıkları, hangi durumlarda hangi sismik izolatör türlerinin daha etkili olabileceği, sismik izolatörlerin laboratuvar ortamındaki deneyleri, sismik izolatörlerin yapılara tatbik teknikleri ve özellikle ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanan izolasyon sistemlerinin uygulandığı projeler anlatıldı.

Özellikle yenilikçi uygulamalar ve teknik konularda öğrencilere faydalı olacağını öngörülen etkinlikler mayıs ayı boyunca her pazar saat 14:00’da Zoom üzerinden devam edecek. Geleceğin Mühendisi Program detayı için tıklayınız.