Eğitim
Giriş Tarihi : 20-08-2021 15:17   Güncelleme : 20-08-2021 15:17

BEÜ: Çaycuma MYO Öğrencileri Stajlarını Çaycuma Havalimanı’nda Yaptılar

Çaycuma Meslek Yüksekokulu ile Zonguldak-Çaycuma Havalimanı işletmecisi olan Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A

BEÜ: Çaycuma MYO Öğrencileri Stajlarını Çaycuma Havalimanı’nda Yaptılar

Çaycuma Meslek Yüksekokulu ile Zonguldak-Çaycuma Havalimanı işletmecisi olan Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı öğrencileri 30 işgünü yaz stajlarını Zonguldak-Çaycuma Havalimanı’nda tamamladı. Öğrencilerimiz derslerde öğrenmiş oldukları check-in, boarding, gelen yolcu, kayıp bagaj ve loadsheet (uçak yük ve denge hesaplamaları) gibi işlemlerin uygulamalarını yaptı.

Pist büyütme ve yenileme çalışmaları kısa bir süre önce tamamlanan Havalimanından İstanbul’a ve Almanya Düsseldorf, Köln ve Münster’e direkt uçuşlar gerçekleşiyor.

Staj süresince öğrencilerimize bilgi ve tecrübelerini aktaran Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hasan Özşahin ve havalimanı personeline teşekkür eder, öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar dileriz.