Eğitim
Giriş Tarihi : 16-10-2021 00:51   Güncelleme : 16-10-2021 00:51

BEÜ: “Bizim Yunus” Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

“Bizim Yunus” Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

BEÜ: “Bizim Yunus” Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Tüm insanlığı sevgi, barış ve adalete çağıran, şiirleriyle Anadolu irfanının sembolü haline gelen, aynı zamanda Türkçe’nin mana ve hakikat diline dönüşmesine önemli katkılar sağlayan Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılına ithafen Üniversitemiz Sezai Karakoç Kültür Merkezinde 15 Ekim Cuma günü “Bizim Yunus” isimli serginin açılışı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Tunçel tarafından hazırlanan 17 eserin yer aldığı kişisel grafik tasarım ve tipografi sergisinin açılışını Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve il protokolü gerçekleştirdi.

Yunus Emre’nin şiirlerinin görsel ve tipografik açıdan yeniden yorumlandığı özgün eserlerden oluşan sergiye çok sayıda akademisyen, öğrenci ve sanatsever katıldı.

15 Ekim – 22 Ekim 2021 tarihleri arasında Üniversitemiz Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek sergiye tüm halkımız davetlidir.