Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 21:33   Güncelleme : 08-11-2021 21:33

BEÜ: Bilim İnsanı Destek Programına Üniversitemizin 12 Projesi TÜBİTAK’tan Destek Almaya Hak Kazandı

Bilim İnsanı Destek Programına Üniversitemizin 12 Projesi TÜBİTAK’tan Destek Almaya Hak Kazandı

BEÜ: Bilim İnsanı Destek Programına Üniversitemizin 12 Projesi TÜBİTAK’tan Destek Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

 

Üniversitemizden yapılan 21 proje başvurusundan 12 proje destek almaya hak kazandı. Destek kazanan öğrencilerimiz program kapsamında projelerini gerçekleştirmek için 4,000 TL’ye kadar destek alacaklar. Destek kazanan 2209 A programı projelerinden 4’ü Moleküler Biyoloji ve Genetik, 2’si Kimya, 1’i Okul Öncesi Öğretmenliği, 1’i Elektrik Elektronik Mühendisliği, 1’i Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık, 1’i İnşaat Mühendisliği, 1’i Biyoloji ve 1’i Tıp bölümü öğrencileri tarafından yapılan projelerden oluşuyor.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada programa başvuru yapan öğrencilerimizi ve proje başvurularında danışmanlık yaparak öğrencilerimize destek olan bütün öğretim üyelerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 2022 yılı Mart-Nisan aylarında tekrar başvurulara açılması değerlendirilen 2209 A programında daha iyi neticeler alabilmek için şimdiden hazırlıklara başlanması gerektiğini ifade eden Rektörümüz program ile ilgili bilgi veya destek talepleri için Teknoloji Transfer Ofisi ile (tto@beun.edu.tr) iletişime geçilebileceğini belirtti.