Eğitim
Giriş Tarihi : 13-07-2021 20:56   Güncelleme : 13-07-2021 20:56

BEÜ: 5.Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu (EFIS 2021) Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

9-11 Temmuz 2021 tarihlerinde Covid-19 pandemisi sebebiyle  çevrim içi olarak gerçekleştirilen 5

BEÜ: 5.Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu (EFIS 2021) Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

9-11 Temmuz 2021 tarihlerinde Covid-19 pandemisi sebebiyle  çevrim içi olarak gerçekleştirilen 5. Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu (EFIS 2021) başarılı bir şekilde tamamlandı. Etkinliğe farklı mühendislik dallarından olmak üzere 24 farklı üniversiteden ve özel kuruluşlardan olmak üzere toplam 93 adet bildiri ile katılım gerçekleştirildi.

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Berna Aksoy etkinlik sonrası yaptığı açıklamada “ Tüm dünyanın salgınla mücadele ettiği bugünlerde,  etkinliklerin neredeyse tümü ertelenmekte veya iptal edilmekte iken, sempozyumumuzu belirlediğimiz tarihlere sadık kalarak çevrim içi bir platform üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Beş yıldır bu sempozyumun düzenlenmesini sağlayan ve her daim destekçisi olan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Mühendislik Fakültesine ve Sayın Dekanımız Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer hocamıza teşekkürü bir borç biliriz. Sempozyumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için çaba sarf eden tüm EFIS 2021 Düzenleme Kurulu Üyelerine de çok teşekkür eder, bir sonraki etkinlikte buluşmak dileğiyle, sağlıklı günler dileriz.”  şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu EFIS,  tüm mühendislik disiplinleri arası ZBEÜ Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen öğrenci sempozyumudur.   Sempozyum,  tüm mühendislik disiplinlerinden öğrencilerin bir araya gelerek mühendislik alanlarındaki güncel gelişmeleri, mevcut çalışmaları ve sorunları dile getirerek, bu sorunlara cevap arayarak çözüm önerileri sunmak,  ulusal ve uluslararası düzeyde lisans ve/veya lisansüstü öğrencilerini aynı çatı altında toplayarak potansiyel işbirliği fırsatları yaratmak amacıyla üniversitemiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde düzenlenmektedir.